Instrukcja korzystania z BIP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Uwarunkowania prawne

Biuletyn Informacji Publicznej Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach jest stworzony  na podstawie przepisów ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.2018.1330 t.j. z dnia 2018.07.10.) oraz Rozporządzenia MSWiA z 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej ( Dz.U.2007.10.68 z dnia 2007.01.22)

Strona Biuletynu Informacji Publicznej podmiotu składa się z kilku podstawowych elementów:

  1. Menu górnego (w prawym górnym rogu strony) zawierającego odsyłacz do strony głównej BIP pod adresem www.bip.gov.pl, strony głównej SKO w Kielcach, mapy strony oraz modułu wyszukującego.

  2. Górnego lewego paska ustawień , ułatwiających korzystanie ze strony przez osoby słabowidzące.

  3. Menu przedmiotowego i podmiotowego (po lewej stronie witryny) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony.

  4. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się dane podmiotu, artykuły, treści dokumentów , ogłoszeń itp.

  5. Menu dolnego (w stopce strony) zawierającego dane kontaktowe, adres, Nip, Regon, numery telefonów, godziny urzędowania .

 

Podstawowym przeznaczeniem strony BIP jest prezentacja informacji na temat Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach.

 

Aby zapoznać się z informacjami w Biuletynie Informacji Publicznej należy kliknąć w odpowiedni link w menu przedmiotowym lub podmiotowym. Do precyzyjnego wyszukiwania informacji służy Wyszukiwarka znajdująca się w górnej części serwisu. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wpisać w pole edycyjne szukaną frazę i nacisnąć przycisk szukaj. Aby skorzystać z opcji rozszerzonych wyszukiwarki należy kliknąć wyszukiwanie zaawansowane.

Aby zmienić kontrast serwisu należy kliknąć ikonkę zmiana kontrastu. Aby zmienić wielkość czcionki należy kliknąć ikonki czcionka duża lub czcionka średnia.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:SKO
Data utworzenia:2018-08-10
Data publikacji:2018-08-10
Osoba sporządzająca dokument:Katarzyna Lesisz
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Lesisz
Liczba odwiedzin:3253